Batai įvairioms sporto šakoms – skirtumai yra realūs

Egzistuoja tokia batų kategorija kaip sportiniai bateliai. Kiekvienoje avalynės parduotuvėje, ypatingai didžiuosiuose prekybos centruose, beveik visada pamatome lentynas su sportiniais batais. Esmė tame, jog toks padalijimas nėra iki galo nei patikimas, nei tuo labiau realiai naudingas pačiam pirkėjui. Sportiniai batai yra gan plati tema, kuri net negali būti traktuojama kaip menkniekis, nes gali iškilti didelė nesaugaus fizinio aktyvumo rizika.

Paskirstymas į sportines disciplinas

Jeigu patekai į geresnę parduotuvę arba nors į didesnį prekybos centrą, rasi sportinių batų pasiūlą, sudėliotą pagal sporto šaką. Čia kalba eina ne tik apie tai, jog skirtingus batus pasirenkame kelionėms į kalnus, o kitus žaisti futbolą šlapioje dangoje. Tokioje situacijoje yra aišku, jog yra būtina skirtinga avalynė. Norime pabrėžti, kad paskirstymas turėtų būti subtilesnis, pavyzdžiui, batus bėgimui atskirti nuo batų tinkliniui, futbolui arba halės futbolui ir panašiai, arba kitaip – batus, kurie teoriškai yra panašūs vieni į kitus. Jeigu ignoruosime tokį aiškų padalijimą, greičiausiai rizikuojame investuoti į batus ne visai atitinkančius pasirinktą sportinę discipliną.

Kuo skiriasi avalynė?

Tiksliau užduotas klausimas skambėtų taip: kuo skiriasi sportinės disciplinos? Skirtumai yra visai nemaži, ypač lyginant įvairių modelių siūlomą čiurnos apsaugą. Kai kurie batai šiuo atžvilgiu ne garantuoja nieko ir visai neturėtų tokios apsaugos užtikrinti, nes bėgiko batuose ne čiurnos suspaudimas yra dažniausia problema. Futbolo bateliuose čiurna yra paprastai laisvesnė, tačiau su teniso bateliais turime visai kitą situaciją ir čia yra svarbu, kad esant greitai judėjimo dinamikai, koja būtų atitinkamai stabilizuota. Didžiuliai skirtumai gali būti pritaikomi taip pat varstymo sistemai, sukibimo su danga lygiui, bato profiliui ir kitiems elementams.

Comments

Parašykite komentarą