Išskirtinis dešimtukas, arba brangiausi istorijoje Air Max batai

Air Max batai

Praėjo jau beveik 30 metų, kai pasaulis pirmą kartą išvydo batus su matoma oro pagalvėle. Serija Air Max rinkoje debiutavo 1987 metais ir iki šių dienių džiaugiasi didžiuliu populiarumu visame pasaulyje. Paruošėme brangiausių istorijoje Air Max modelių apžvalgą.

  1. Nike Air Max 1 Hyperfuse „Arsenal F. C. 125th“

Batai, kurie rinkoje pasirodė futbolo klubo Arsenal London 125 įkūrimo metinių proga. Modeliui buvo pritaikyta Hyperfuse technologija, todėl jis buvo stropių sportbačių mėgėjų geidžiamas. Spalvos turėjo sietis su kanonieriais, todėl dizaineriai išnaudojo juodos ir raudonos derinį. Prie nepakartojamų elementų šiuo atveju reikėtų priskirti visų pirma ant liežuvio uždėtą skaičių „CXXV“ bei iš 22 karatų aukso pagamintus batraiščių antgalius. Batų kiekis buvo simbolinis, kadangi pasaulį išvydo tik 25 poros.

Kaina: $1500

  1. Atmos x Nike Air Max 1 B „Viotech“

Daugybė sportbačių mėgėjų laiko juos geriausia Air Max 1 versija. Japonų parduotuvės ir Oregono koncerno bendradarbiavimo efektas buvo batai, savo spalva turintys asocijuotis su Žemės planeta. Mažai kas galėjo juos įsigyti, kadangi rinkoje pasirodė vos 100 porų. Modelis buvo pakuojamas į dedikuotas dėžutes, kurias suprojektavo Dez‘as Einswell‘as.

Kaina: $1500

  1. Supreme x Nike Air Max 1 „Animal Pack“

2006 metų bendradarbiavimas, kai Nike apjungė jėgas su gatvės mados įmone Supreme. Animal Pack tai batai, kurių pagrindinis motyvas tai gyvūnų, tokių kaip tigro, balto tigro, zebro, gepardo, arklio, kiaulės odą ir kailį imituojantis aulas. Kiekis buvo stipriai ribotas.

Kaina: $1500

  1. Nike Air Max 1 Patta Premium TZ

Tai rezultatas bendradarbiavimo, kuris įvyko „5th Anniversary Nike Air Max 1‘s from Patta“ rėmuose. Oregono koncerno ir olandų menininko darbo vaisius buvo „vienetukai“, kuriems buvo panaudota austa medžiaga ir vandeniui atsparus tinklelis. Riboto kiekio minimalistinis dizainas.

Kaina: $2000

  1. CLOT x Nike Air Max 1 „Kiss of Death“

Vienas labiausiai neįprastų Air Max 1 modelio variantų. Šis nepakartojamas projektas neabejotinai galėtų patekti į keisčiausių sportbačių, kurie kada nors išvydo dienos šviesą, apžvalgą. Šio modelio sukūrimą įkvėpė dvasinė energija Chi, kiniečių tikėjimo elementas. Ant logotipo ir liežuvio buvo panaudota raudona žalčio oda, kitose vietose galima rasti stručio odą, verstą odą ir plastiką. Neįprastas sprendimas tai taip pat permatomas padas ir pirštų zona.

Kaina: $2000

  1. HUF x Nike Air Max 1

Dar vienas bendradarbiavimas, kuris rėmėsi „pirmais Air Max“. Nike ir įmonės HUF bendro darbo efektas buvo dvi Air Max 1 modelio spalvinės versijos. Pirma jungė pilką ir ryškiai žalią spalvą ir oficialiai pasirodė prekyboje. Antra, kurioje pilka buvo sujungta su oranžine, nesulaukė platesnės auditorijos, todėl jos vertė yra nemaža.

Kaina: $2200

  1. Parra x Patta x Nike Air Max 1

2010 metais Patta bendradarbiavo su Nike, taip rinkoje atsirado keturios naujos Air Max 1 modelio spalvinės versijos. Buvo ir penkta, kurios projekto autorius nėra iki galo žinomas. Pagal populiariausią versiją už šią versiją yra atsakingas danų menininkas Parra, o Patta užsiėmė batų leidyba. Prekyboje pasirodė tik 200 šios versijos „vienetukų“ porų.

Kaina: $2500

  1. Nike Air Max 1 „Kid Robot“

Už šios versijos projektą atsako parduotuvė Kid Robot, kuri įgyvendino projektą Niujorke esančiam Barney‘s butikui. Medžiagas parinko projektantai Paul Budnitz ir Chad Phillips. Šio modelio sukūrimą įkvėpė prabangaus automobilio – 1986 metų Maserati Quattroporte III Royale vidus. Batai buvo pakuojami į specialias dėžutes, o klientai su sportbačiais gaudavo raktų pakabuką.

Kaina: $4000

  1. Parra x Nike Air Max 1 „Amsterdam“ [Parra Signed]

Šio bendradarbiavimo metu gimė dvi spalvinės versijos, kurios skirėsi tik autoriaus parašu. Versijos su parašu kiekis buvo stipriai ribotas – 24 poros, pateikta kaina priklauso būtent jai. Sportbačių be parašo, kurių kiekis buvo 250 porų, vertė siekia $2000.

Kaina: $5000

  1. Parra x Nike Air Max 1 „Albert Heijn“

Nors Parra šio bendradarbiavimo metu norėjo dirbti su Air Stab arba Air Structure modeliu, Nike ryžosi sukurti naują Air Max 1 dizainą. Nauja spalvinė versija turėjo atstovauti Amsterdamą, todėl Piet Parra nusprendė projektui panaudoti prekybos centro Alber Heijn spalvas. Iš čia versijos pavadinimas. Tokiu būdu batams buvo pritaikyta balta, oranžinė ir mėlyna spalva. 2005 metais olandų prekybos centras pakeitė savo spalvas, kas sustabdė naujų Air Max batų gamybą. Pasirodė 24 batų porų su meniniko parašu, jie niekada nebuvo prieinami oficialioje prekyboje.

Kaina: $7000

Comments

Parašykite komentarą