Nike Roshe Run, Kaishi ar Tanjun – kurį modeli pasirinkti?

nike roshe run

Nike mėgsta imti pavyzdį iš savo nuosavų projektų, kas lemia, jog ant parduotuvių lentynų randame vienas į kitą panašius modelius, kas kai kuriems pirkėjams tikrai gali apsunkinti tinkamos poros pasirinkimą. Todėl šiandien apžvelgsime tris laisvalaikio stiliaus Oregono koncerno brolius: Roshe Run, Kaishi bei Tanjun.

Nike Roshe Run

Nike Roshe ne šiaip sau pirmauja šiame sąraše. Būtent šis modelis yra seniausias iš visos trijulės. Batai pasaulį išvydo 2012 metais, tai yra paliginus neseniai, atsižvelgiant į milžinišką populiarumą, kurį jie spėjo pelnyti nuo momento, kai pasirodė rinkoje. Už jų sukūrimą yra atsakingas Dylanas Raaschas, kuris 2010 metais paruošė kai ką išskirtinio 2011 metų rudens sezonui. Tada dizaineris pristatė Roshe modelio prototipą. Deja, jo pasiūlymas nepatiko rinkodarininkams, prekybininkams ir Nike paslaugų skyriaus darbuotojams. Tačiau kūrėjas neatidėjo projekto ir sugrįždavo prie jo laisvu laiku, todėl po dvejų pastangų kupinų metų batai Roshe išvydo pasaulį,

Dylano Raascho idėja buvo sukurti universalią laisvalaikio stiliaus avalynę. Dizaineris visų pirma pasirūpino tinkamos amortizacijos, pėdos atramos ir kojos stabilizacijos užtikrinimu. Orui laidus aulas ir minkštas kamšalas lemia, jog Roshe modelį galima avėti be kojinės. Batams būdingas amortizuojantis apdailinimas, todėl kulkšnies zona yra saugi. Įdomus sprendimas buvo pritaikytas ir pado atveju, kadangi jo konstrukcija buvo suplanuota taip, kad vidurinė dalis būtų labiausiai amortizuojanti vieta. Taip pat buvo pasirūpinta tvarumu ir sukibimu. Padas pagamintas iš phylon putų, kurios buvo išgautos pašildžius EVA putas.

Nike Kaishi

Kaishi atveju jau iš pirmo žvilgsnio matome garsaus Roshe modelio bruožus. Modelis taip pat turi iš tekstilinio tinklelio pagamintą aulą ir storą putų padą. Kaishi gali idealiai papildyti kiekvieną gatvės stiliaus įvaizdį. Šiems batams būdingas lengvumas, patogumas ir gera kojos stabilizacija. Kitaip nei Roshe modelio atveju, dizaineriai ryžosi pritaikyti papildomus šoninius elementus bei kulkšnies stabilizatorių. Be to, šiek tiek pasikeitė pado dizainas ir protektoriaus išvaizda. Liko tik savotiški pado įpjovimai, kurie lemia, jog batai yra labiau elastingi ir užtikrina didesnę judesių laisvę. Naujas elementas tai tam tikras įdubimas pado išorinėje dalyje, kas kartu su šoniniais elementais ir bendru modelio raštu kai kam gali šiek tiek priminti Air Max.

Nike Tanjun

Dėl to, kad Roshe modelis tapo šūviu į dešimtuką ir stipriai padidino Nike pardavimų skaičių, Oregono aprangos milžinas nusprendė paleisti į rinką panašius modelius. Iš pradžių pasirodė Nike Kaishi, o vėliau atėjo laikas Nike Tanjun modeliui. Šiuo atveju taip pat nereikia ilgai ieškoti panašumų, kadangi Roshe Run būdingas dizainas ir funkcionalumas matomas iš pirmo žvilgsnio. Tanjun tai taip pat laisvalaikio avalynė, kuri dizainu primena bėgimo batus, tačiau ji daug labiau tinka pasivaikščiojimui parke nei dalyvavimui bėgimo maratone. Iš orui laidaus tekstilinio tinklelio pagamintas aulas, kitaip nei Roshe ar Kaishi modelio atveju, turi kiek storesnį raštą, kas atneša šiek tiek šviežumo. Kurdamas šį gatvės stiliaus pasiūlymą Nike atsisakė šoninių elementų ir kokių nors priedų, todėl aulą sudaro tik vienas elementas. Padas yra toks pat, kaip Kaishi modelio, todėl drąsiai galiai teigti, jog tai pastarųjų dvejų modelių įkvėpta minimalistinė versija.

Sunku išrinkti šios tarp brolių vykstančios kovos nugalėtoją, tačiau norėdami padalinti vietas  podiume, siūlome tokį eiliškumą:

  1. Nike Roshe Run
  2. Nike Tanjun
  3. Nike Kaishi

Comments

Parašykite komentarą